Second-handy sposobem na oszczędzanie w XXI wieku?

W każdym mieście można znaleźć kilkanaście second-handów, w którym zawsze znajdują się jakieś klientki. Lumpeksy pojawiły się na rynku kilkanaście lat temu i od tej pory cieszą się niesłabnącą popularnością. W sklepach tego typu kupują zarówno mężczyźni, jak i kobiety w rożnym wieku. Dlaczego second-handy są aż tak popularne? Z kilku powodów. Po pierwsze można kupić markowe ubrania za naprawdę małe pieniądze, dzięki temu można zaoszczędzić. Zamiast kilkuset złotych, wydaje się kilkanaście złotych. Zwłaszcza młode matki uważają, ze lepiej kupić swojemu dziecku coś dobrej jakości i używanego, niż kiepskiej jakości, a nowe.

Poza tym małe dzieci bardzo szybko rosną, więc chcąc kupować swojemu dziecku markowe, nowe ubrania wydaje się naprawdę spore sumy. Dużo osób, zwłaszcza kobiet decyduje się na zakupy z second-handu, jeszcze z innego powodu. Po prostu chcą znaleźć coś oryginalnego i niepowtarzalnego.

Kupują rzeczy w sieciówkach, czy innych markowych sklepach jest się narażonym na to, że sporo osób będzie miało tą samą rzecz. Natomiast kupując w lumpeksie to ryzyko się minimalizuje i przy okazji się zaoszczędza. Coraz częściej gwiazdy promują kupowanie w secen handach.

Buszowanie w sklepach z odzieżą używaną staje się modne. Okazuje się, że można modnie wyglądać za naprawdę niewielkie pieniądze. Wprawdzie wychodząc z lumpeksu mało, która kobieta ma jedną zakupioną rzecz. Przeważnie tych rzeczy jest kilka, ale w sumie koszt tych kilku rzeczy jest mniejszy od ceny jednego markowego ubrania. A wiadomo, że kobieta uwielbia kupować i mieć w szafie dużo rzeczy.

Dodaj komentarz