Dlaczego zakupy grupowe są tak bardzo popularne?

Choć idea zakupów grupowych narodziła się dobrych kilka lat temu, a dzisiaj w polskim internecie jest naprawdę mnóstwo stron oferujących różnego rodzaju zniżki, to popularność tej formy kupowania wcale nie spada.

Od długiego już czasu utrzymuje się ona bowiem mniej więcej na jednym poziomie i ludzie bardzo chętnie poszukują różnorodnych okazji. Przyjrzyjmy się trochę bliżej temu zjawisku, dlaczego zakupy grupowe są tak popularne?

Przede wszystkim wygoda

Warto zacząć od tego, że przede wszystkim są to zakupy internetowe, a to oznacza, że po prostu bardzo wygodne. Nie da się ukryć tego, że wielu osobom bardzo podoba się możliwość zarezerwowania sobie wizyty u fryzjera za pośrednictwem internetu czy zamówienie ciekawego gadżetu do domu bez wychodzenia z niego.

Druga sprawa to popularność wycieczek i rezerwowania miejsc noclegowych. To właśnie turystyka jest jedną z najpopularniejszych opcji w zakupach grupowych. Z jednej strony na pewno ważne są tutaj niższe ceny, ale z drugiej wiele osób wychodzi z założenia, że jeśli coś już jest oferowane przez portale do zakupów grupowych to na pewno jest uczciwie.

Już od dłuższego czasu pojawiają się różne informacje o tym, że złodzieje wyszukują pierwszych lepszych zdjęć w sieci, tworzą ogłoszenia o wynajmie pokoi na wakacje, zbiorą trochę pieniędzy a potem znikają. Zakupy grupowe faktycznie dają większe poczucie bezpieczeństwa.

Liczby naprawdę działają

W przypadku zakupów grupowych mam także do czynienia z doskonale działającym marketingiem. Ogromne wrażenie robią bowiem procentowe wartości rabatów. Ile to razy mamy tam informacje o obniżce w wysokości 50%, 60%, a nawet 70% i więcej!

Psychologia konsumencka sprawdza się tutaj idealnie, ale niestety musimy pamiętać, że liczby to jedno, a rzeczywistość może być różna. Pamiętajmy więc, aby przed wyborem danej oferty dobrze sprawdzić ile dana rzecz czy usługa kosztuje faktycznie. Nie raz może się okazać, ze promocja na zakupach grupowych wcale nie jest tak duża jak nam się wydawało.

Dobry standard

Na zachętę działa tutaj także fakt, że zakupy grupowe zostały bardzo dobrze wypromowane, nie tylko w sieci, ale także i w mediach. To zawsze bardzo zwiększa wyniki sprzedaży i tak na pewno jest w tym wypadku.

My w żaden sposób nie zniechęcamy do robienia takich zakupów. To naprawdę ciekawa alternatywa i warto przeglądać oferty, gdyż nie raz można trafić na naprawdę świetną perełkę.

Komentarze użytkowników:

  1. Przede wszystkim wlasnie na wakacje wyjezdzam przez grupony, a w zasadzie to na takie weekedy w ciągiu roku, można naprawdę tanio cos trafić niejednokrotnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz