Tanie latanie – kilka słów na temat ekonomicznego zwiedzania świata

Kiedy planujemy podróż, lub nawet zwykły spontaniczny krótki wypad za granicę, chcemy polecieć szybko i tanio, warto przyjrzeć się kilku sposobom, jak możemy zaoszczędzić na tej formie transportu.Oferty przewoźników i tanie bilety lotnicze dostosowane są do zamożności obywateli danego kraju, więc cena za bilet w to samo miejsce docelowe z Warszawy, będzie niższa niż np z Berlina czy Londynu i niekiedy pomimo wydłużonego czasu podróży zapłacimy za przelot mniej.

Warto też systematycznie przeglądać oferty turystyczne last minute, gdzie można uchwycić atrakcyjne okazje na naprawdę tanie loty. Innym ciekawym pomysłem na oszczędne latanie, są kursy z przesiadkami. Długie oczekiwanie na lotnisku pomiędzy rejsami jest rekompensowane niską ceną, a jeśli przerwa trwa dłużej niż dobę, można czas ten wykorzystać na dodatkowe zwiedzanie.

Tanie bilety lotnicze na rejsy z przesiadkami w szczególności opłacalne są przy przelotach do mniej popularnych krajów. Jeśli nie znajdziemy satysfakcjonującej nas cenowo oferty z przelotem bezpośrednim, wówczas warto poszukać rejsu z przesadką w miejscu, gdzie zaproponują nam tanie loty do wybranego celu. Momentami niszowymi w przewoźnictwie lotniczym, są wszelkie okresy przedświąteczne i często natrafimy na tanie bilety lotnicze po promocyjnych cenach.

To tylko niektóre sposoby na tanie loty, a jest ich naprawdę wiele. Wystarczy odrobina chęci i czasu na poszukiwania atrakcyjnych ofert, a przeloty nie będą obciążeniem dla naszych portfeli.

Komentarze:

  1. no wąłsnie przyłaczam sie do mariankk jakie tanie linie lotnicze. nie ukrywam ze troche sie boje wiec chciaąłbym wiedziec co wybrac

    Odpowiedz
  2. my z mezem i dziecmi co roku wybierając sie na wakacje korzystamy z tanich linii lotniczych. Dzięki temu stac nas na wakcje w ciepłych krajach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz